وزارت بهداشت رژیم اسلامی هم به کمپین افغان ستیزی پیوست

وزارت بهداشت جمهوری اسلامی اعلام کرد است مبتلایان به بیماری وبا دستکم به ۱۵۵ تن در ایران رسیده است و از مرگ دستکم سه تن خبر داد است.

تبلیغات نژاد پرستانه علیه کارگران متولد افغانستان!

بیماری وبا هم نعمت الهی است که به کمک تبلیغات نژاد پرستانه رژیم اسلامی علیه شهروندان و کارگران متولد افغانسان مقیم ایران آمده است. مامورین جیره خوار رژیم اسلامی، عامل شیوع بیماری وبا را حضور مهاجرین افغانی در ایران میدانند. وزارت بهداشت رژیم اسلامی از زبان مامور جیره خوار خود بنام ایرج ضاربان، سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان با اظهار این که بیماری وبا از «افغان‌ها به ایرانیان» منتقل شده است گفت در کنار شناسایی ۱۹ مورد ابتلا به این بیماری میان افغان‌ها، پنج تن ازایرانیانی که «با افغان‌ها در ارتباط بودند» نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند .
همین مامور پا فراتر نهاده فرمان میدهد: از مسئولان سیاسی و امنیتی کشور خواست تا دراین زمینه تدابیری اتخاذ کنند و افزود: «اگر اقدام جدی صورت نگیرد، همه زحمات چندین ساله سیستم بهداشت و درمان به هدر می‌رود چون بیماری‌های مختلفی که به زحمت آن‌ها را کنترل کردیم، توسط این افراد مجددا به کشور وارد می‌شوند که از آن جمله می‌توان به مالاریا، سل، تب کریمه کنگو، وبا و غیره اشاره کرد (تاکیدها از من است) .»

این فرمایشات در شرایطی ابراز میشود که قبلا نهاد های امنیتی جمهوری اسلامی در ابتدای سال جاری تردد شهروندان افغانستانی را در چندین استان ایران ممنوع اعلام کرده و به مراکز درمانی و خدماتی دستور داده اند از پذیرش بیماران متولد افغانستان خودداری کنند و همچنین به نانوائیها، فروشگاه های مواد غذائی دستور داده بودند شهروندان افغانستانی را به محل کسب و کارشان راه ندهند و به رانندگان وسائیل نقلیه هشدار داده اند از نقل و انقال افغانها خود داری کنند. به صاحب خانه ها و مسافرخانه ها دستور داده اند به کارگران افغانستانی اطاق اجاره ندهند. نهادهای امنیتی رژیم اسلامی از این هم پا فراتر نهادند در استان مازندران محل اقامت و منازل کارگران مهاجر افغانستانی را به بهانه واهی به آتش کشیدند و موجب مرگ چند تن از زنان و کودکان این شهروندان شدند.

بیماری وبای اصلی خود جمهوری اسلامی است!

کارگران و مردم آزادیخواه!

نفرت نژاد پرستانه ی سران رژیم اسلامی علیه شهروندان متولد افغانستان به نهایت خود رسیده است. کارگران و مردمی که در افغانستان متولد شده اند تاکنون بخشی از تولید کنندگان ثروت و تامین کننده ی سود سرمایه داران و از همه مهمتر جزو بخشی از سوخت و ساز جامعه ایران بوده و هستند. سرمایه داران تاکنون از موقعیت ضعیف این قشر تهی دست بعنوان شهروندان درجه چندم سواستفاده کرده وآنان را بعنوان کارگران ارزان و خاموش با وحشیانه ترین شیوه استثمار کرده و آنان را در جهت انباشت سود بیشتر بکار گرفته اند. اکنون که جمهوری اسلامی در بحران عمیق سیاسی، اقتصادی قرار گرفته است، کارگران متولد افغانستان را به عنوان عامل شیوع بیماریهای واگیردار، بیکاری، کمبود درمان، مشکلات اجتماعی و بحران اقتصادی میدانند. طبقه کارگر و مردم آزادیخواه و برابری طلب میدانند که عامل همه بیماری ها، بیکاری ها، گرسنگی، تن فروشی، اعتیاد، بزهکاری، مشکلات اجتماعی و بحران اقتصادی و اجتماعی جمهوری اسلامی است. کارگران و مردم باید جواب نفرت پراکنی سران ریز و درشت رژیم اسلامی را بدهند و آنان را از مسند قدرت به زیر بکشند.

رضا کمانگر

9 بهمن 1392

 

 

www.r-kamangar.com